Cellulit w ciąży jest niestety bardzo powszechny i styka się z nim wiele kobiet niezależnie od wieku, wagi i postawy. To dlatego warto wiedzieć, dlaczego tak się dzieje oraz, co można zrobić, aby pozbyć się tych nieestetycznych zmian w jak najkrótszym czasie. Czasami jest to możliwej jeszcze w ciąży, ale warto pamiętać o tym, że nie wszystkie zabiegi mogą być wtedy stosowane. Cellulit w ciąży może być kłopotliwy i powodować liczne kompleksy. Na całe szczęście można w tej sprawie skutecznie interweniować.
Dodatkowe przyczyny wywołujące cellulit
Noszenie butów na wysokich obcasach
Zaburza krążenie krwi
Opalanie na słońcu i w solarium
Przesusza skórę
uszkadza barierę wodno-lipidową, co prowadzi do kłopotów z jędrnością
Używki: papierosy i alkohol
Prowadzą do spadku gęstości skóry – skóra traci jędrność
Siedzący tryb życia
Prowadzi do przerostu tkanki tłuszczowej
MASZ CELLULIT? NIE MARTW SIĘ! SPRAWDŹ NASZĄ KATEGORIĘKREMY NA CELLULIT
Dlaczego pojawia się cellulit w ciąży?
Cellulit w ciąży jest częstą przypadłością, która dotyka nawet bardzo młode kobiety. Przede wszystkim cellulit pojawia się dlatego, że:
zaburzona zostaje gospodarka hormonalna,
spowolniony jest przepływ krwi oraz limfy,
zostaje zatrzymana woda w organizmie,
skóra traci naturalną jędrność.
Z każdym z tych powodów można sobie skutecznie poradzić, ale należy wiedzieć, od czego zacząć. Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że w ciąży poziom hormonów znacząco się zmienia i właśnie tego efekty mogą być widoczne pod postacią cellulitu, który najczęściej umiejscawia się w tym przypadku na udach oraz pośladkach. Także uciski i opuchnięcia powodować mogą spowolnienie przepływu, zarówno limfy, jak i krwi. Skóra staje się nabrzmiała i pełna grudek. Nie bez znaczenia jest także zatrzymanie wody w organizmie.
Z tego powodu pojawić się może nawet cellulit wodny, który także jest poważnym przeciwnikiem. Również utrata jędrności skóry nie działa na korzyść kobiety. To dlatego trzeba sięgać po odpowiednie kosmetyki, które będą temu zapobiegać w efektywny sposób.
Cellulit w ciąży – jak zadbać o skórę jeszcze przed ciążą?
Cellulit w ciąży na pewno może być kłopotliwy i powodować kompleksy. Warto więc wiedzieć, że można przeciwdziałać mu jeszcze przed ciążą. Najważniejsze jest to, aby sięgać po naturalne kosmetyki, które działają w sposób aktywny i wnikają głęboko w skórę. Dzięki temu stanie się ona ujędrniona i nawilżona, a także bardzo przyjemna w dotyku. Oczywiście sprawdzą się także ćwiczenia, zwiększona sprawność ruchowa, a także odpowiednio dobrana dieta. Dzięki temu skóra zatrzyma swoją płynność oraz jędrność przez dłuższy czas.
Im lepsza kondycja skóry przed i tuż po zajściu w ciążę, tym większa szansa, że uda się ustrzec przed cellulitem. Dlatego warto korzystać z kosmetyków, które mocno zagęszczają skórę: nawilżają i ujędrniają ją, a także poprawiają krążenie krwi i limfy, ponieważ ich osłabienie sprzyja powstawaniu obrzęków wywołujących cellulit. Kosmetyków bezpiecznych dla kobiet w ciąży warto szukać pośród naturalnych – Milena Nalbandian, kosmetolog
Cellulit w ciąży na pewno wygląda bardzo nieestetycznie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w samej ciąży nie wiele można zdziałać. Cellulit po ciąży jest łatwiejszy do zlikwidowania, ponieważ w tym momencie sięgnąć można po mocniejsze kremy oraz zabiegi, które przywrócą skórze odpowiedni wygląd oraz wysoką jakość skóry. Zastosować można także profesjonalne zabiegi w gabinecie. Są one jednak niemożliwe podczas trwania ciąży. Warto skorzystać z nich od razu po a także drążyć odpowiednie kosmetyki, które także muszą być stosowane w sposób regularny.
Cellulit w ciąży – podsumowanie
Cellulit w ciąży jest twardym zawodnikiem, ale jak najbardziej można z nim sobie poradzić. Kluczowe jest oczywiście regularne stosowanie takich kremów oraz balsamów, a także skorzystanie z fachowej pomocy, jeśli problem jest już rozległy, albo trudny do usunięcia tylko przy pomocy domowych sposobów oraz najprostszych kosmetyków.
MASZ CELLULIT? NIE MARTW SIĘ! SPRAWDŹ NASZĄ KATEGORIĘKREMY NA CELLULIT
FAQ
1. Jakie metody można stosować na cellulit w ciąży?
W ciąży warto spożywać produkty z diety antycellulitowej, lecz nie doprowadzać do ujemnych bilansów kalorycznych. Wskazana jest także umiarkowana aktywność fizyczna np. spacery, pływanie. Można stosować kremy na cellulit, jeśli te pozytywnie przeszły testy na kobietach w ciąży i zgodę wyraża ginekolog. Warto szukać takich kremów pośród kosmetyków naturalnych. Takim jest np. krem na cellulit Vialise,
2. Czy na cellulit w ciąży można wykonać gabinetowe, profesjonalne zabiegi na cellulit?
Niestety nie. Ciąża i okres karmienia jest definitywnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów na cellulit. Na szczęście jest to przeciwwskazanie przemijające.
3. Czy cellulit w ciąży można skutecznie usunąć?
Przede wszystkim, jak w wielu przypadkach, najlepszą metodą jest profilaktyka i nie dopuszczenie do cellulitu. Dlatego warto zdrowo się odżywiać i ruszać, by nie doprowadzić do zastojów limfatycznych i przerostu lipidów.
Bibliografia
1. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017 2. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995 3. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011
Prawda jest taka że z roku na rok jest coraz więcej kosmetyków dedykowanych kobietom w ciąży i jest to super bo nie jest tak ciężko dbać o siebie nawet jak pojawi się cellulit
No niestety taki urok i to nie jest nic dziwnego jak cellulit w ciąży się pojawi czy nasili bo większość z nas boryka się z nim tylko w mniejszej formie. Trzeba uważać na kosmetyki i składy i zacząć działać jak najszybciej w porozumieniu z lekarzem;)
Prawda jest taka że z roku na rok jest coraz więcej kosmetyków dedykowanych kobietom w ciąży i jest to super bo nie jest tak ciężko dbać o siebie nawet jak pojawi się cellulit
No niestety taki urok i to nie jest nic dziwnego jak cellulit w ciąży się pojawi czy nasili bo większość z nas boryka się z nim tylko w mniejszej formie. Trzeba uważać na kosmetyki i składy i zacząć działać jak najszybciej w porozumieniu z lekarzem;)