Zauważyłaś u siebie lub zmagasz się od dłuższego czasu z cellulitem? W tym artykule znajdziesz sposób, jak ponownie przywrócić jędrność twojemu ciału.
Szczotkowanie na sucho efekty?
Szczotkowanie na sucho zaczyna być coraz bardziej popularnym sposobem na walkę z cellulitem, ponieważ jest bezinwazyjną i niezwykle skuteczną metodą. Pozwala przede wszystkim na wygładzenie i ujędrnienie skóry. Szczotkowanie ciała powoduje złuszczenie martwego naskórka, jak i pobudzenie krążenia. Dzięki tej metodzie stymuluję się także układ limfatyczny, który utrzymuje w równowadze płyny ustrojowe naszego organizmu.
Szczotkowanie na sucho wywodzi się z Azji i jest szeroko stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Wpływa nie tylko na zmniejszenie cellulitu, ale także na ograniczenie widoczności rozstępów. Szczotkowanie ciała może być również formą relaksu, ponieważ pozwala na wyciszenie się i odprężenie.
Szczotkowanie na sucho łączy w sobie dwa polecane w przypadku pomarańczowej skórki zabiegi: peeling i masaż. To metoda, która złuszcza martwy naskórek i wygładza skórę oraz silnie pobudza krążenie i ujędrnia – Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog
Szczotkowanie ciała na sucho – jak wykonywać?
Szczotkowanie ciała na sucho regularnie może pomóc nam w usunięciu cellulitu już po kilku tygodniach. Do tego zabiegu wykorzystuje się specjalną szczotkę z naturalnego włosia o średniej miękkości. Szczotkowanie ciała powinniśmy wykonywać w miejscach, które są najbardziej podatne na powstawanie cellulitu, czyli uda, brzuch oraz pośladki. Należy to robić zawsze ruchem od dołu do góry. Również powinno się pamiętać o tym, że ruchy powinny być umiarkowane – nie za mocne, ani nie za lekkie.
Szczotkowanie na sucho warto wykonywać nawet dwa lub trzy razy w tygodniu.
Dodatkowo połączenie tego zabiegu z używaniem kremu na cellulit o wysokiej zawartości składników aktywnych pozwoli nam szybciej zredukować cellulit, a także ujędrnić ciało. Nałożenie takiego balsamu zaraz po wykonaniu szczotkowania na sucho wzmocni jego działanie i przyspieszy wchłanianie.
Lista składników, na jakie warto zwrócić uwagę kupując krem antycellulitowy:
kofeina – zapobiega ponownemu odkładaniu się komórek tłuszczowych, pobudza mikrokrążenie i pomaga w usuwaniu nadmiaru wody.
ekstrakt z guarany – wzmacnia działanie kofeiny i pobudza drenaż limfatyczny.
ekstrakt z alg – usuwania toksyny z tkanek oraz wzmacniania naczynka. Dodatkowo działa ujędrniająco, wzmacniająco i odżywiająco na skórę.
ekstrakt z bluszczu pospolitego – odpowiada za detoksykację, poprawiają mikrokrążenie, wzmacnia naczynka, działa ujędrniająco, oraz poprawia wchłanianie innych składników aktywnych, zawartych w kosmetykach.
rutyna – powoduje wzmocnienie naczynek i ma działanie przeciwzapalne.
ekstrakt z kasztanowca – odpowiada za wzmacnianie naczynek, usuwanie toksyn i nadmiaru wody z tkanek.
kwas askorbinowy – zwalcza wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie się skóry, a także powoduje jej ujędrnienie.
Szczotkowanie na sucho może przynosić różne efekty w zależności od pory dnia, w której je wykonujemy. Taki masaż z rana działa pobudzająco, za to wieczorem pomaga się wyciszyć.
Krem na cellulit Vialise
Wiele z tych polecanych wyżej związków znajdziemy w kremie na cellulit Vialise. Co więcej, dobrano je tak, by dopełniały swoje działanie i poprawiały funkcjonowanie skóry we wszystkich obszarach, które prowadzą do cellulitu.
Dzięki temu Vialise:
uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia mikrocyrkulację krwi,
przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz utrudnia jej ponowne odkładanie się w organizmie,
usuwa toksyny z tkanek,
poprawia gęstość skóry.
W wyniku tego cellulit zostaje rozbity, zmiękczony i wydalony, a skóra wyraźnie się wygładza i napina. Kolejna znaczącą zaletą kremu jest to, że zastosowano w nim substancje pochodzenia naturalnego, a w jego składzie nie znajdziemy chemicznych dodatków takich jak: parabeny, silikony czy PEG-i. Vialise nie zawiera także syntetycznych substancji zapachowych ani barwiących, co sprawia, że krem jest niezwykle skuteczny, ale przy tym delikatny i odpowiedni nawet dla skór wrażliwych.
Z efektów uzyskanych poprzez stosowanie kremu na cellulit Vialise są zadowolone klientki:
Mam skórę wrażliwą, dlatego jakiś czas temu za radą dermatologa przeszłąm na naturalną pielęgnację. Moim ostatnim odkryciem wśród takich produktów jest świetny krem na cellulit – Vialise. Nie podrażnia mnie, a realnie zmniejsza cellulitowe grudki – mówi pani Katarzyna z Białegostoku
Nie wierzyłam, że to się kiedykolwiek uda, bo cellulit miałam już prawie rok. A jednak, gdy trafiłam na dobry krem wszystko zaczęło się systematycznie zmniejszać. Tak pomocny okazał się krem Vialise – pisze pani Renata z Gdańska
Szczotkowanie na sucho – podsumowanie
Szczotkowanie na sucho cieszy się coraz większą popularnością – zasłużoną. Do zabieg poprawiający kondycję skóry z cellulitem na kilka sposobów. Wygładza, ujędrnia, złuszcza i pobudza krążenie, a jego dodatkową zdecydowaną zaletą jest to, że można wykonać go w domowych warunkach.
1. Jak wzmocnić działanie szczotkowania na sucho na cellulit?
Szczotkowania na sucho na cellulit zadziała lepiej, gdy po zabiegu regularnie będziemy nakładać na skórę dobrej jakości krem antycellulitowy np. Vialise oraz gdy będziemy ćwiczyć i stosować antycellulitową dietę.
2. Jakie zabiegi warto przeprowadzić po szczotkowaniu na sucho na cellulit?
Gdy skóra jest złuszczona i pobudzona, warto dodatkowo na cellulit przeprowadzić zabieg body wrappingu, który usprawnia detoksykację i lipolizę. To zabieg, który można wykonać także w domowych warunkach.
3. Czy do szczotkowania na sucho na cellulit są jakieś przeciwwskazania?
Tak, przeciwwskazaniem do zabiegu szczotkowania na sucho na cellulit są problemy z żylakami i krążeniem.
Bibliografia
1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009 2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
Kremy to lepiej jednak aplikować raczej po, tak mi się wydaje, najlepiej po prysznicu
A można to robić razem z kremem?
Działa złuszczająco, pobudza krążenie krwi, ujędrnia, zmniejsza obrzęk i ma wiele innych jeszcze zalet
To ma działać na zasadzie peelingu, więc jak najbardziej ma to sens w przypadku cellulitu
Ja chciałam zacząć, ale nie widzę dlaczego warto to praktykować w gruncie rzeczy
Efekty podobne, ale różnią się tym jak to wykonywać, bo jednak przy szczotkowaniu na mokro jest potrzebne twardsze włosie
A jak takie szczotkowanie na sucho ma efekty względem swojego odpowiednika na mokro?