Łuszczyca skóry to przewlekła choroba, która ma podłoże autoimmunologiczne i wywołuje powstawanie widocznych zmian na skórze chorego. Pomóc w łagodzeniu objawów dolegliwości skórnych mogą preparaty na łuszczycę. Jednak bardzo ważne jest to, aby w swoim składzie miały naturalne i polecane przez specjalistów składniki.
Jakie składniki powinny mieć preparaty na łuszczycę?
Preparatów na łuszczycę można znaleźć naprawdę wiele – zarówno w drogeriach, jak i aptekach. Jednakże nie wszystkie składniki są skuteczne. W związku z tym poniżej znajdą Państwo tabelkę z wykazem kluczowych substancji, które powinny znaleźć się w godnych zaufania preparatach wraz z wyjaśnieniem działania konkretnych składników.
mocznik
naturalna substancja, która wykazuje działanie mocno nawilżające i zapobiega wysychaniu skóry
alantoina
pomaga w regeneracji skóry, niweluje jej zaczerwienienie oraz działa zmiękczająco na naskórek
olej konopny
silnie nawilża skórę i wykazuje działanie odbudowujące
ichtiol
łagodzi świąd skóry, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie
Efektywne preparaty na łuszczycę mogą występować w kilku formach. Jakie wyróżniamy rodzaje kosmetyków, stosowanych na tę chorobę skóry?
Krem – należy go stosować codziennie, lecz wyłącznie na świeżo wyczyszczoną i suchą skórę. Bardzo ważne jest to, aby ten preparat na łuszczycę wklepywać w skórę, nie zaś wcierać. Krem można nanieść miejscowo na twarz, łokcie itp.
Maść – redukuje stan zapalny skóry i pomaga łagodzić objawy łuszczycy. Tak jak w przypadku kremu, preparat na łuszczycę nanosimy na miejsca dotknięte stanem zapalnym. Maść może być używana maksymalnie trzy razy w tygodniu na dokładnie oczyszczoną skórę.
Emulsja na łuszczycę do kąpieli – wykazuje działanie natłuszczające, które zapobiega wysuszeniu skóry. Emulsję stosujemy do kąpieli w ciepłej wodzie. Na jedną kąpiel zaleca się użyć pojemności jednej lub dwóch nakrętek kosmetyku. Aby preparat zadziałał, musimy pozostać około 20 minut w wodzie, po czym dokładnie osuszyć skórę. Co ciekawe znajdziemy też emulsję na noc w formie żelu stosowanego na owłosioną skórę głowy.
Szampon na łuszczycę do skóry głowy – stanowią bardzo ważny element pielęgnacji w obrębie skóry głowy dotkniętej łuszczycą. Szampony działają oczyszczająco. Porcję preparatu należy nanieść na mokrą skórę głowy i dokładnie wetrzeć do powstania piany, po czym spłukać.
Gdzie kupić powyższe preparaty – w aptece czy drogerii? Większość z najbardziej skutecznych kosmetyków znajdziemy w drogerii online. Czołowe marki, mające w swej ofercie produkty na łuszczycę, można kupić bez recepty w odpowiednich drogeriach. Natomiast w aptece kupimy popularne kremy lub preparaty na receptę. Pamiętajmy jednak, że łuszczycy nie można wyleczyć kosmetykami. ,,Leczenie łuszczycy polega na czasowym wyciszeniu objawów i jak najdłuższym utrzymaniu okresów remisji.- Karolina Formela.
Czy warto wybrać szampon na łuszczycę Psorisel?
Zamiast jednego szamponu, lepiej wybrać cały pakiet kosmetyków. Zestawem z pełni naturalnym składem jest PSORISEL. ,,Formuły Psorisel są bogate w cenne substancje czynne.” – cytat specjalisty. Komplet składa się z trzech elementów gwarantujących skuteczną kurację łagodzącą osobom borykającym się z łuszczycą. Każdy z nich nie tylko pomaga wyciszyć objawy, ale także poprawia ogólną kondycję skóry.
Szampon z dziegciem brzozowym – bardzo efektywnie łagodzi stany zapalne. Dodatkowo, oprócz łuszczycy, jest polecany na łupież pstry. Dolegliwość ta wynika z powstawania infekcji grzybiczej, a dziegieć brzozowy w połączeniu z obecnym w szamponie ekstraktem z wierzby białej, działa przeciwgrzybiczo.
Emulsja do skóry głowy na noc – jest przeznaczony do stosowania jako nietuzinkowy krem. Łuszczyca skóry głowy jest powszechna, więc emulsja z olejem lnianym, którą wcieramy na noc, skutecznie łagodzi swędzenie tego obszaru.
Płyn na łuszczycę – olej konopny zawarty w płynie dobrze nawilża skórę, a sól epsom pomaga pozbyć się łupieżu pstrego.
Łuszczyca to choroba, która często budzi duży dyskomfort u chorego. Mimo że nie można jej w pełni wyleczyć, możemy ją skutecznie wyciszać za pomocą najlepszych preparatów. Pamiętajmy, aby wybrany przez nas kosmetyk miał bogaty w cenne, wyłącznie naturalne składniki działające łagodząco skład.
Bibliografia:
1. Zjadewicz O., Pietrauszka K., Ziółkowska J., Tyc F., Bergler-Czop B., Miziołek B., Ocena występowania zaburzeń narządu wzroku u chorych na łuszczycę, 2018 2. Reich A., Szepietowski J., Adamski Z., Chodorowska G., Kaszuba A., Krasowska D., Lesiak A., Maj 3. J., Narbutt J., Osmola-Mańkowska A., Owczarczyk-Saczonek A., Owczarek W., Placek W., Rudnicka L., Łuszczyca. Rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Część II: łuszczyca umiarkowana do ciężkiej, 2018
zainteresowały mnie te preparaty na łuszczycę… można o składnikach wszystkich użytych tam poczytać?? bo tak jest rozpoczęte a bym chciała wejść w temat bardziej.
Niedawno zamówiłem te dermokosmetyki na ŁZS i działa.. Dzięki!
zainteresowały mnie te preparaty na łuszczycę… można o składnikach wszystkich użytych tam poczytać?? bo tak jest rozpoczęte a bym chciała wejść w temat bardziej.
Tutaj masz cały skład tego zestawu podany razem z wyjaśnieniem: https://verdelove.pl/produkt/psorisel-zestaw/
Mam nadzieję, że pomogłam ^^
Ciekawy artykul. Dopiero wchodze w temat i wszystko jest bardziej zrozumiale czego szukac dodatkowo przy LZS.